Viac o rúrkach a izoláciách

Nerezové ohybné rúrky slúžia k jednoduchému pripojeniu či prepojeniu spotrebičov a zdrojov, ako sú solárne systémy, kotly, akumulačnňe nádrže, alebo zásobníky ohriatej pitnej vody. Vynikajú veľkou odolnosťou voči vysokým teplotám a tlakom. Možno nimi pripojiť prakticky akékoľvek zariadenie z oblasti tepelnej techniky. Vďaka širokým možnostiam tvarovania je montáž jednoduchá a rýchla, naviac odpadá použitie tvaroviek a tým i veľké množstvo spojov, ktoré bývajú často problematickým miestom tepelných sústav. Vďaka vlnitým stenám nerezového potrubia rovnako odpadá riešenie dilatačných kompenzátorov u dlhých priamych úsekov potrubia.

Pre štandardné použitie v tepelnej technike ponúkame tvarovateľné nerezové rúrky Kombiflex pre vodu a solárne systémy. Pre použitie na rozvody plynu ponúkame certifikované rúrky SICURFLEX CSST GAS.

Kombiflex

Nerezové a ľahko tvarovateľné rúrky určené pre pevné prívody tlakovej úžitkovej i pitnej vody. Sú vhodné na pripojovanie bojlerov, kotlov, radiátorov, vodovodných armatúr u sanitárnych zariadeniach, umývačiek nádob a všade tam, kde sa uplatnia výhody rýchlej montáže a ohybnosti. Pre použitie v rozvodoch teplej vody, pri inštalácii do steny a v solárnych systémoch je vhodné rúrky doplniť izoláciou alebo využiť rúrok predizolovaných.
Rúrky sa na správnu dĺžku upravia až podľa potreby na mieste inštalácie, ohyby nahradzujú kolená.

Solarflex

Pre zjednodušenie montáže solárnych systémov ponúkame predizolované potrubie. Dodávaná izolácia je na báze EPDM kaučuku s teplotnou odolnosťou 160 °C a je vybavená ochranou povrchu izolácie proti poveternostným vplyvom a UV žiareniu. vyhotovenie DUO tvoria dve rúrky navlečené v izolácii, v ktorej je vedený aj kábel pre pripojenie teplotného snímača slnečných kolektorov. Vďaka spoločnému vedeniu oboch rúrok v jednej izolácii zodpovedá dodávaná hrúbka izolácie 14 mm izoláciu s hrúbkou 20 mm na samostatných rúrkach.

Sicurflex

Nerezové ľahko tvarovateľné rúrky so žltým PE poťahom. Rúrky sú určené pre vnútorné rozvody plynu v budovách s pretlakom do 0,5 bar.
Rúrky sa na správnu dĺžku upravia až podľa potreby na mieste inštalácie. Sú ľahko ohýbateľné, ohyby nahradzujú kolená. Rúrky sú certifikované podľa európskej normy EN 15266:2008.

Izolácia

Moderne tepelné sústavy by mali byť pre čo najväčšiu úsporu tepla vybavené kvalitnou izoláciou. Pre zaizolovanie potrubí ponúkame vysoko odolnú izoláciu vyrobenú na báze EPDM kaučuku. Táto izolácia je nenavlhavá, odolná UV žiareniu a vydrží i teploty 160 °C. Je vhodná pre všetky rozvody tepla vrátane solárnych systémov. Izoláciu dodávame pre rôzne priemery potrubí, alebo tiež ako doskovú pre zaizolovanie ďalších komponentov, ako sú výmenníky tepla, armatúry a pod. Ďalej ponúkame doplnkové príslušenstvo ako sú izolačné pásky, lepidlá a pod.