Chémia, kvapaliny, tesnenia

Dlhú životnosť vykurovacieho systému a jeho bezproblémovú prevádzku očakáva každý jeho užívateľ. Častou príčinou problémov sú nečistoty, ktoré sa vyskytujú i v novom vykurovacom systéme, a vykurovacia voda s príliš vysokým obsahom vápnika, ktorá spôsobuje vznik vodného kameňa vo výmenníku kotla.

Nalepšou cestou, ako takýmto problémom predíjsť, je prepláchnuť vykurovací systém po jeho inštalácii, skontrolovať kvalitu vykurovacej vody a pridať do nej ochranné prostriedky pre vykurovací systém. Ak už došlo k zaneseniu výmenníka kotla či iných súčastí vykurovacej sústavy nečistotami alebo vodným kameňom, nie je obvykle nutné drahý diel meniť. Jeho vyčistenie umožňujú tlakové pumpy, ktoré s pomocou špeciálnych chemických prípravkov umožňujú vyčistiť postihnuté miesta a rozpustiť usadený vodný kameň.

U kotlov sa tiež po určitej dobe prevádzky usadzujú nečistoty na spalinovej strane výmenníka. Tie zhoršujú odovzdávanie tepla a znižujú účinnosť kotla. Pre ich vyčistenie slúžia prípravky pre čistenie spalinových ciest kotlov

strana: 1
Picture: Detex PLUS
pre čistenie pomocou pump - na oceľ a meď, balenie 10kg
64,0 €
je skladom
Obj. kód: 18180
Picture: Detex PLURIMETAL
pre čistenie pomocou pump - na hliník a nerez, balenie 10kg
87,0 €
je skladom
Obj. kód: 18181
Picture: Metano therm spray
čistenie teplovýmenných plôch spalín. výmenníkov, balenie 400 ml
14,3 €
je skladom
Obj. kód: 1977
Picture: Zincol spray
sprej k pozinkovaniu za studena, balenie 400 ml
8,2 €
je skladom
Obj. kód: 428
strana: 1