Chémia, kvapaliny, tesnenia

Dlhú životnosť vykurovacieho systému a jeho bezproblémovú prevádzku očakáva každý jeho užívateľ. Častou príčinou problémov sú nečistoty, ktoré sa vyskytujú i v novom vykurovacom systéme, a vykurovacia voda s príliš vysokým obsahom vápnika, ktorá spôsobuje vznik vodného kameňa vo výmenníku kotla.

Nalepšou cestou, ako takýmto problémom predíjsť, je prepláchnuť vykurovací systém po jeho inštalácii, skontrolovať kvalitu vykurovacej vody a pridať do nej ochranné prostriedky pre vykurovací systém. Ak už došlo k zaneseniu výmenníka kotla či iných súčastí vykurovacej sústavy nečistotami alebo vodným kameňom, nie je obvykle nutné drahý diel meniť. Jeho vyčistenie umožňujú tlakové pumpy, ktoré s pomocou špeciálnych chemických prípravkov umožňujú vyčistiť postihnuté miesta a rozpustiť usadený vodný kameň.

U kotlov sa tiež po určitej dobe prevádzky usadzujú nečistoty na spalinovej strane výmenníka. Tie zhoršujú odovzdávanie tepla a znižujú účinnosť kotla. Pre ich vyčistenie slúžia prípravky pre čistenie spalinových ciest kotlov

strana: 1
Picture: Detex
na čistenie pomocou pumpy - na oceľ a meď, Cena uvedená za 1 kg. Predaj len na celé balenie - 10 kg
5,5 €
nie je skladom
Obj. kód: 649
Picture: Mantex SP
na čistenie pomocou pumpy - na nerez, mosadz, meď a cín, balenie 1kg
10,0 €
nie je skladom
Obj. kód: 650
Picture: Mantex SNO
na čistenie pomocou pumpy - na hliník. Cena uvedená za 1 kg. Predaj len na celé balenie - 10 kg
11,8 €
nie je skladom
Obj. kód: 2134
strana: 1